Biustonosz dla córki

My już opanowałyśmy wiedzę na temat naszych biustów, teraz czas na przekazanie doświadczeń naszym córkom.

Można zacząć od dwuczęściowego kostiumu plażowego i tak przyzwyczajać latorośl do noszenia stanika. Do tego celu świetnie nadają się ucięte pod biustem koszulki tak zwane braletki. Tego typu element odzieży będzie na pewno lepszy na początek niż zwyczajny stanik. Braletkę dziewczynka może nosić nie tylko na plażę. Lata są teraz bardzo upalne, więc braletka świetnie będzie pasowała do krótkich spodenek lub spódniczki.

Dzieci rosną szybko więc po stanik trzeba jednak szybko odwiedzić sklep z bielizną. Pierwszy powinien być cały miękki , bez żadnych usztywnień i wypełniaczy, tym bardziej fiszbin. Powinien być po prostu wygodny, tak by nie podrażnił delikatnej skóry młodej panienki. Nie należy ulegać namowom córek, które chcą mieć przy staniku masę koronek czy kokardek. Takie dodatki mogą niestety również spowodować poczucie dyskomfortu. Dobrze dobrany pierwszy stanik będzie wzorcowy i pomoże w kolejnych zakupach staników, w miarę rośnięcia właścicielki. Warto wytłumaczyć córce na co trzeba zwrócić uwagę podczas doboru stanika, tak by kolejne wybierała już coraz bardziej świadomie.

Niestety prawdziwy stanik kosztuje już „konkretnie” i nie wystarcza na długo, bo panna wciąż rośnie. Warto zaglądać do sklepów i działów z bielizną w czasie przecen. Bardzo małe rozmiary trudno się sprzedają, więc na pewno coś uda się wybrać dla córki.

Przed zakupem pierwszego stanika trzeba dokonać bardzo dokładnych pomiarów. Należy zmierzyć obwód u córki pod biustem, na wdechu i na wydechu. Stanik powinien być naprawdę idealnie dopasowany. Lepiej jeśli stanik jest trochę za luźny niż za ciasny. Obwód pod biustem na pewno szybko będzie wzrastał w tym wieku. Ponieważ jednak zdarza się, że nie wszystkie mamy wiedzą jak dobrać właściwy stanik, czasami warto wybrać się wraz z córką do brafitterki, z pewnością pomoże odpowiednio dobrać pierwszy stanik. Jeśli mamy nie może sobie pozwolić ze względów finansowych na taką wizytę, można oczywiście zajrzeć na odpowiednie strony z poradami w Internecie.

Na polskim rynku bielizny damskiej jest już wiele firm, produkujących biustonosze w rozmiarach od 60 cm pod biustem i z miseczką nawet AA.  Niektóre firmy mają nawet specjalne działy z pierwszymi stanikami. Najważniejsze by stanik był bez fiszbin i miękki, naprawdę wygodny w noszeniu. Mały rozmiar stanika nie oznacza jeszcze, że na pewno można kupić  taki jakiego szukamy w każdym sklepie z bielizną. To wciąż powinien być jednak biustonosz dla dziewczynki, a nie dla filigranowej kobiety, a takie właśnie są głównie sprzedawane w sklepach bieliźniarskich. Poważne problemy ze stanikiem zaczynają się na lekcjach wf i dlatego mamy powinny zadbać o dobre sportowe staniki dla swoich pociech.

Kolejny problem pojawia się wtedy, gdy córka ma większy biust niż mama, a tak może się zdarzyć. Niestety dobór odpowiedniego stanika w sklepie staje się wtedy praktycznie niemożliwy, ponieważ na pewno rozmiar pod biustem nie będzie adekwatny do tych standardowo przypisanych do dużej miseczki. W takiej sytuacji nie można jednak zostawiać córki samej z problemem, ale wesprzeć ją idąc z nią do sklepu z brafittingiem, gdzie na pewno zostanie dobrany odpowiedni rozmiar stanika, który sprawi, że nasze dziecko będzie chodziło szczęśliwe, pewne siebie, wysportowane i wyprostowane. Z pewnością nie będzie to tani zakup, ale radość dziecka nie ma ceny.  Poza tym dobrze wykonany i dopasowany stanik na pewno nie ulegnie odkształceniom w praniu, nie będzie obcierał i będzie służył córce dłużej niż tańszy.

Ważne jest by córka czuła wsparcie mamy w doborze tak ważnego elementu garderoby młodej panny, jakim jest pierwszy stanik.