Kobiece i seksowne gorsety damskie

Znany był już w połowie XIV wieku, ale tak naprawdę, dopiero w XVII w pełni stał się niezbędnym elementem garderoby wszystkich kobiet, żyjących w tamtych czasach. Jego zadaniem było uwydatnienie dekoltu oraz podkreślenie tali. Stawała się ona smuklejsza, brzuch bardziej płaski a biust większy. Noszony każdego dnia bardzo wpływał na kształt kobiecej sylwetki. Sprawiał, że obwód tali drastycznie się zmniejszał, dzięki czemu panie mogły pięknie prezentować się w dopasowanej sukience. Dla ówczesnych dam noszenie gorsetów było nieodłącznym elementem codzienności, niestety niosło też za sobą groźne dla zdrowia konsekwencje. Silnie zawiązane krępowały ruchy, w skutek czego utrudniały oddychanie oraz uciskały narządy wewnętrzne. Z tego powodu często zdarzały się przypadki omdleń a w skrajnych przypadkach nawet zgonów spowodowanych krwotokiem wewnętrznym.

Moda na gorsety trwała ponad 400 lat, a kobiety stopniowo rezygnowały z ich noszenia.  Stosunkowo nie tak dawno, bo dopiero po I wojnie światowej odrzuciły je całkowicie. Miał na to wpływ środowisk emancypacyjnych. W miejsce gorsetów pojawiły się o wiele wygodniejsze biustonosze.

Dziś gorsety ponownie wracają do łask, ale w nieco innym charakterze. Mają być kobiece, seksowne i przede wszystkim wygodne. Obecnie, nie wiele pań decyduje się na modele mające za zadanie trenowanie (zmniejszenie obwodu) tali – od tego jest siłownia. Najczęściej wybierają delikatne (tzw. miękkie), które pełnią wyłącznie formę ozdobną. Goszczą w kobiecej garderobie głównie jako wyjątkowa część bielizny – na specjalne okazje. Warto zaopatrzyć się w przynajmniej jeden taki model. Może on stanowić element szczególnej bielizny, ubieranej na romantyczne wieczory, która na pewno doda uroku każdej z nas i sprawi, że będziemy czuć się i wyglądać wyjątkowo kobieco. Gorset możemy wykorzystać też jako element wieczorowej lub karnawałowej stylizacji. W tym przypadku wybierzmy bardziej zabudowany model. Ubierając go do delikatnej spódnicy za kolano, nie będziemy wyglądać wulgarnie i prowokująco lecz elegancko. Ciekawym połączeniem jest gorset i bielizna koronkowa, która podkreśli seksowny wygląd każdej kobiety.

Nasuwa się tylko ostatnie pytanie – jak dobrać odpowiedni gorset do naszej figury? Po pierwsze, musi być on dopasowany do naszej sylwetki. Nie może zatem być ani za mały, ani za duży. Jeżeli kupujemy przez Internet, nie możemy zapomnieć o zmierzeniu obwodu biustu, tali oraz bioder – na podstawie tego uda nam się dobrać idealny rozmiar. Rozmiary gorsetów, podawane są najczęściej w formie tabelek z zestawionymi obwodami poszczególnych partii ciała. Bez problemu każda z nas odnajdzie ten właściwy. Każdy dobry internetowy sklep z bielizną pozwoli nam zwrócić zakupiony towar.