Rajstopy – niezbędny element damskiej garderoby

Rajstopy zaistniały na rynku stosunkowo nie tak dawno, bo na początku lat 60-tych XX wieku. Pomysł na nie zrodził się wraz z szerząca się modą na krótkie spódniczki – mini, do których rajstopy po prostu bardziej pasowały niż dotychczas noszone pończochy i pas do pończoch. Od tego czasu są niemal niezbędnym elementem damskiej garderoby, noszone zarówno do spódnic jak i sukienek oraz spodni.

Stanowią stałe uzupełnienie damskich stylizacji. To dzięki nim noga zyskuje jednolity kolor, wygląda ładniej i smuklej. Obecnie dostępna jest szeroka gama modeli, występujących w bogatej palecie barw oraz wzorów. Każda z pań wybierze ten, w którym poczuje się najlepiej, powinna jednak posiadać w swojej garderobie przynajmniej kilka par. Dlaczego? Z tego prostego powodu, że zawsze musimy dopasować je do naszego stroju, a nie każdy fason jest uniwersalny. Źle dobrane mogą zepsuć całą stylizację. Oto kilka rad, na co powinnyśmy zwrócić uwagę.

Po pierwsze, grubość rajstop zawsze powinna być proporcjonalnie uzależniona od grubości spódniczki lub sukienki, którą mamy na sobie. Pamiętajmy, że im grubsza tkanina ubioru, tym bardziej nasze rajstopy powinny być kryjące i na odwrót.

Druga rzecz tyczy się koloru. Powinien być on dobrany nie tylko do naszych ubrań, ale i butów. Rajstopy nie mogą być ciemniejsze, niż buty które mamy na sobie. Taką stylizacją niepotrzebnie ryzykujemy modową wpadkę oraz to, że będziemy wyglądać śmiesznie. Pamiętajmy również, że do butów z odkrytymi palcami nie powinno się w ogóle ubierać rajstop. Jeżeli jednak nie mamy wyjścia, wybierzmy model bez szwów na palcach lub ten, przeznaczony do sandałów.

Ostatnia rzecz, to wzór. Zawsze starajmy się dopasować go do okoliczności. Do pracy wybierajmy delikatne wzory – te odważniejsze zostawmy na wyjście do klubu czy imprezę u znajomych. Jeśli nie jesteśmy pewne czy dany wzór jest odpowiedni do noszenia na co dzień, zastanówmy się, czy ubrałybyśmy je również np. na wesele lub Sylwestra. Gdy odpowiedź jest twierdząca, lepiej odłóżmy je na inną okazję i wybierzmy neutralny fason.

Spośród dostępnych w sklepach z bielizną modeli mamy nieograniczony wybór. Rajstopy mogą różnić się kolorem, grubościom, fakturą czy wzorem. To od naszego wyboru zależy, czy będą świetnym uzupełnieniem każdej stylizacji. Dzięki wykorzystaniu powyższych rad, żadna z pań, nie powinna mieć z tym problemu.